Carpe Diem Blansko - O nás
PDF Tisk Email

Nápad vzniku občanského sdružení byl už v roce 2005, kdy jsme založili klub malé kopané a řešili jsme problém financování. V té době však neměl nikdo se zakládáním občanského sdružení zkušenosti a nikdo se neměl k tomu, aby zjistil nějaké informace. Postupem času od toho sešlo a tři roky fungoval náš tým malé kopané i bez záštity občanského sdružení.

V roce 2008 jsme se překonali a zjistili konečně co je nutné k založení občanského sdružení. K našemu překvapení bylo, že k založení sdružení stačí dvě věci a to žádost o registraci a vytvoření stanov sdružení dle příslušného zákona. Věděli jsme co máme udělat, ale museli jsme se rozhodnout co by měli obsahovat stanovy. První myšlenku zaměření se pouze na malou kopanou jsme zavrhli, protože jsme se rozhodli působit ve více oblastech, kterými se nakonec stali sport, kultura a cestování.

Žádost a stanovy byli poslány na ministerstvo, ale bylo nám oznámeno, že stanovy jsou nevyhovující a je nutné je předělat. Druhá verze stanov už byla o něco úspěšnější a 21.3.2008 tak vzniklo občanské sdružení Carpe Diem Blansko.

 

Copyright © 2008 Carpe Diem Blansko. Všechna právava vyhrazena.