Turnaj v malé kopané Carpe Diem Cup 2011 „ na počest MAZIHO“ PDF Tisk Email
Texty - Proběhlé akce
Napsal uživatel Ondřej Pernica   
Úterý, 01 Listopad 2011 20:23

CenyTurnaj v malé kopané je již tradiční záležitostí naší organizace, proto jsme ani letos tuto tradici neporušili a příznivci dobrého fotbalu si mohli užít již čtvrtý ročník. Stejně jako loni byl turnaj znám jako Carpe Diem Cup „na počest MAZIHO“ a konal se v sobotu 30. července 2011.

Rostoucí kvalitu turnaje potvrzuje čím dál větší zájem mužstev z celého okresu Blansko, a tak jsme se rozhodli přesunout turnaj na více vyhovující zázemí pro větší počet týmů. Útočištěm nám bylo travnaté tréninkové hřiště v Ráječku. Zde nám prostory umožnily připravit dvě hrací plochy pro dvě skupiny po 5 týmech. Do skupiny A byly na začátku hracího dne nalosovány týmy FC Spešov, Ráječko, Šošůvka, Adamov a DoDoPolitici. Do skupiny B patřily týmy FC Dolní Lhota, Norci Velké Opatovice, Dorost Ráječko, FPO Blanko a Viktoria Blansko. Mužstva se ve skupinách utkala o čtyři místa, která zaručovala postup do čtvrtfinále, kde se následně hrálo vyřazovacím způsobem.

 

Počasí pro hrací den bylo pro některé ideální fotbalové, ale zřejmě pro hráče Viktorie Blansko nepříznivé, jelikož se na turnaj nedostavili, a tak jejich zápasy musely být zkontumovány. Toto přineslo komplikace nejen pro organizátory, ale i pro týmy, které se těšily na zajímavou konfrontaci.

Všechny mužstva v základních skupinách ukázala jak fotbalovou kvalitu, kterou prezentují v různých soutěžích, tak bojovnost a touhu po vítězství. Tým DoDoPolitiků, který byl černým koněm turnaje, podával neuvěřitelné výkony. Hráči kombinovali tvrdost s fotbalovými zkušenostmi, ale brány postupu se jim otevřít nepodařilo. V pětičlenné skupině bylo místo jen pro čtyři nejlepší, a tak do čtvrtfinále postoupily:

Ze skupiny A
1.    Šošůvka
2.    Ráječko
3.    FC Spešov
4.    Adamov

Ze skupiny B
1.    FPO Blansko
2.    FC Dolní Lhota
3.    Norci Velké Opatovice
4.    Dorost Ráječko

Ze čtvrtfinálových zápasů vzešli účastníci do dalších bojů o příčky nejvyšší. První semifinále sehrála FC Dolní Lhota a tým z Velkých Opatovic, zde se ve vyrovnaném utkání nakonec radovala Dolní Lhota a po výhře 3:2 postoupila do finále. Do druhého semifinále nastoupil tým FPO Blanska a mužstvo ze Šošůvky. Od začátku bylo znát, že hráči z FPO neušetřili potřebné síly a po jasné porážce 2:5 přenechali finálovou účast soupeři.

V zápase o třetí místo se představily týmy, které nebyly v semifinálových duelech úspěšní, tudíž mužstva FPO Blanska a FC Dolní Lhoty. V tomto utkání bylo vidět jak důležité je, aby tým měl dostatek hráčů a mohl tak náročnost turnaje rozložit na více fotbalistů. Po nepřesvědčivém a utahaném výkonu tým FPO prohrál 0:3, a nevybojoval tak 3. místo, které obhajoval z minulého ročníku.

Vyvrcholením celého turnaje byl finálový zápas mezi Šošůvkou a Velkými Opatovicemi. Díky divákům a týmům, kteří fandili hlavně dobrému fotbalu, mělo střetnutí atmosféru hodného finále. Borci ze Šošůvky dokázali, že výsledky v průběhu celého dne nebyly náhodné, po výhře 3:0 zaslouženě vyhráli a získali tak pohár pro nejlepší tým turnaje.

Věříme, že expanze a přesunutí turnaje na travnatou plochu je krok správným směrem, jelikož se každý rok snažíme o lepší zázemí jak pro jednotlivé týmy, tak i pro diváky. Proto doufáme, že příští ročník bude ve stejném duchu a budeme moci přivítat a pohostit více účastníků i fanoušků.

Závěrem bych rád poděkoval nejen všem zúčastněným týmům a sponzorům, za hladký průběh turnaje, ale hlavně všem co se na organizaci podíleli. Velké díky také patří naši milé obsluze u občerstvení, bez které by turnaj neměl potřebnou kvalitu.

Celkové pořadí
1.    Šošůvka
2.    Norci Velké Opatovice
3.    FC Dolní Lhota
4.    FPO Blansko

Nejlepší střelec
Koutný (Šošůvka) 12 branek

 

Copyright © 2008 Carpe Diem Blansko. Všechna právava vyhrazena.